• Była GALA! byli NASI więc była też... nasza Info News TV10!

Wodzisławskie Centrum Kultury gościło w połowie czerwca coroczną Galę Laureatów miejskich i wojewódzkich konkursów przedmiotowych, przeglądów artystycznych oraz zawodów sportowych zorganizowanych w mijającym roku szkolnym. Uroczystość przygotowała społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim, a gospodarzem wydarzenia był Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, pan Mieczysław Kieca.

Podczas uroczystości wręczano listy gratulacyjne oraz nagrody dla uczniów i ich nauczycieli, a występy artystyczne uzdolnionej wodzisławskiej młodzieży przeplatały ceremonię. Wśród nagradzanych uczniów i nauczycieli nie mogło też zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim oraz przygotowujących Ich do konkursów i przeglądów nauczycieli. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło okazję do uhonorowania osiągnięć uczniów oraz docenienia ich zaangażowania i wysiłku w nauce, sztuce i sporcie.

• Ósmoklasiści zostali ABSOLWENTAMI!

Ostatni tydzień roku szkolnego 2023/2024 był dla naszych jeszcze ósmoklasistów intensywny i bogaty w oczekiwane przez nich wydarzenia. Najpierw, w sobotę 15 czerwca, dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniowie uczestniczyli w tradycyjnym balu absolwentów, czyli komersie. Była to niezapomniana uroczystość i niezapomniany wieczór, pełen tańca, śmiechu i wspomnień. Rodzice zadbali o każdy szczegół, tworząc wspaniałą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Następnie, 21 czerwca, odbyło się uroczyste pożegnanie naszych najstarszych uczniów, połączone z wręczeniem świadectw, wyróżnień i podziękowań GALERIA ZDJĘĆ.